Úvod » REPORTY ZE ZÁPASŮ

Konice - SLOVAN 2:6 ( 0:3 )

publikováno 11.09.2017 (aktualizováno 17.09.2017)

V dalším zápase krajského přeboru žáků, a to už ve 4.kole, zajížděl Slovan opět na venkovní hřiště. Tentokrát na umělou trávu do Konice. Na umělku jsme se připravovali v domácích podmínkách a možná to v finále bylo znát. Dalším bodem přípravy byly personální změny v kádru, kdy byl po dohodě přeřazen náš nejlepší hráč Filip Judas do kategorie starších žáků. Opačnou cestou nám potom přibyli Jarek Bartl a Honza Bittner. Celkový počet hráčů tak hodně narostl a to znamená, že vliv na nominace na utkání bude mít především tréninková píle a snaha. Zápas samotný jsme rozehráli skvěle. Kluci se snažili hodně kombinovat a celkem slušně běhali bez míče. To přineslo úspěch hned ve 2.min. Filipovi Domanskému sice centr nevyšel, ale k překvapení všech skončil v bráně domácí brankářky. Konice hned mohla srovnat z penalty pískané za zákrok Honzy Bittnera, ale domácí kapitánka střílela mimo bránu. Když o chvíli později zvýšil tečovanou střelou ze střední vzdálenosti JarekBartl na 0:2, zdálo se, že utkání bude snadnou záležitostí Slovanu. Ale bylo to trochu jinak. Hra se vyrovnávala čím dál víc. A tak nám pomohlo střídání. Michal Weiner se bojovností prodral před bránu a donutil domácí k chybné rozehrávce. Svoji šanci proměnil a tak se šlo do kabin za stavu 0:3 pro Slovan. Měl to být uklidňující stav, ale borci se uspokojili až příliš. Zase se přestalo běhat a byla z toho bránící holomajzna. Toho Konice využila, za deset minut vstřelila dvě branky a vrátila se do zápasu. Naštěstí měl střelecké štěstí Filip Domanský. Svoji druhou brankou prostřelil brankařku z pravého křídla a hattrick zkompletoval po sóle a kličce střelou z levé strany.Pak ještě přidal šestou branku Pepa Kneip a kdyby neskončil únik Michaela Weinera v poslední minutě na tyči mohlo to být 2:7. Ale i tak byl výsledek 2:6 pro domácí Konici až příliš krutý. Černovírští měli v koncovce až příliš velké štěstí a domácí gólmanka naopak smůlu. Asi jsme byli o gól lepší, ale nejlepší pasáž zápasu trvala bohužel jen prvních 20 minut. To je ale málo. Nejlepším hráčem Slovanu byl Honza Poledna. Svůj standart si odehrál Martin Škoda, Matěj Šindelka, Martin Lebl a Filip Domanský. Čím dál větší prostor si vybojovává Michael Weiner. Naopak už druhý zápas zústává za očekáváním Šimon Štreit s Pepou Kneipem. Určitě se čekalo víc i od Honzy Bittnera s Jarkem Bartlem. Teď nás doma čeká jeden z favoritů soutěže Jeseník. Dopředu avizoval absenci Honza Poledna a tak uvidíme jak se zbytek družstva se silným soupeřem popasuje.

Sokol Konice  -  Slovan Černovír  2:6 ( 0:3 )

Branky:    Filip Domanský 3, Jarek Bartl, Michael Weiner, Pepa Kneip

Sestava: Šindelka - Bittner, Poledna, Kneip - Lebl, Škoda, Štreit - Domanský, Janalík, Woláková, Weiner, Bartl, Horák, Kortiš