SLOVAN - Nové Sady 0:1 ( 0:1 )

publikováno 02.10.2017

První říjnovou neděli 1.10.2017 jsme absolvovali dlouho očekávaný duel se soupeřem z Nových Sadů. Jako na Olomoucké derby se na zápas těšili fanoušci, rodiče i hráči. Zápas měl skvělou kulisu i úroveň. Pro Slovan bylo hodně důležité, kteří hráči zápas odehrají. Bez pomoci kluků, kteří už stabilně nastupují za starší žáky bychom mohli jen stěží čelit soupeři, který je zatím v soutěži suverénní. Proto se v sestavě objevili Štěpán Psotka v bráně, Patrik Masopust, Filip Judas, Kuba Vláčil a Maty Krejčí v útoku. V základní sestavě je doplnili Honza Poledna, Honza Bittner a Martin Škoda. Síla obou družstev se tím vyrovnala a vyrovnaný byl i průběh utkání. Náznaky šancí byly na obou stranách. Z té slovanistické hrozilo největší nebezpečí z kopaček Matyho Krejčího. Bohužel se ani jedna střela mezi tyče nevešla. A tak o výsledku první půle rozhodla situace před Štěpánem Psotkou asi 20 sekund před jejím koncem. Ke střele a dorážce se dostal hostující Pírek a balón protlačil do domácí sítě. Do kabin se ta šlo za stavu 0:1. O přestávce tým neklesl na mysli a do druhé půle nastoupil s odhodláním alespoň vyrovnat. Slovan byl aktivnějším družstvem, ale do vyložené šance se příliš nedostával. Ty největší nedotáhl Maty Krejčí a Martin Škoda při dorážce rohu Kuby Vláčila. V závěru se ještě zaskvěl několika bravurními zákroky Štěpán Psotka, čímž ještě podpořil závěrečný tlak na riziko. Vyrovnat se však už nepodařilo a tak si tři body odvezli hosté z Nových Sadů. Za předvedený výkon je potřeba všechny kluky pochválit. Ukázali tak cestu jakou by se měli vydat ti mladší spoluhráči, kteří do zápasu moc nezasáhli. Snad si z této "školní lekce" odnesli co nejvíc. Speciální díky patří i fanouškům, kteří nás hnali za vyrovnáním.

Slovan Černovír - FK Nové Sady 0:1 ( 0:1 )

Sestava: Psotka - Masopust, Poledna, Bittner - Krejčí, Judas, Vláčil - Škoda, Janalík, Woláková, Weiner, Kortiš, Kneip, Šindelka