Úvod » REPORTY ZE ZÁPASŮ

SLOVAN - Dub 6:1 ( 3:1 )

publikováno 17.11.2017

Utkání předposledního kola s Dubem bylo přeloženo na neděli 12.11. na umělou trávu Sigmy Olomouc. To znamená, že to pro oba soupeře byl poslední mistrovský zápas v tomto kalendářním roce. Je jasné, že obě družstva se chtěla rozloučit vítězstvím. A podle posledních výsledků byl asi větším favoritem Dub. Z tohoto pohledu jsme se snažili kluky trochu víc motivovat a v přípravě na utkání něco změnit. To něco bylo, že se do tréninků zapojil trenér ze starších žáků Zdenda Kovařík. No a podle konečného výsledku to nebyla marná práce. Kluky to oživilo a v samotném zápase byli hned od začátku aktivnějším celkem. Do základní sestavy se dostal Tom Kortiš s Kubou Vláčilem a do brány Štěpán Psotka. To byly změny oproti minulému kolu. Slovanu se podařilo také vstřeli první branku, když se k trestnému kopu postavil Kuba Vláčil a nepříliš ostrou střelou zaskočil hostujícího gólmana. To kluky ještě víc nakoplo a i když bylo za dvě minuty srovnáno, zápas už rozjetý tým nepustil. Nejdříve se na pravém křídle uvolnil Michael Weiner a z úhlu prostřelil brankáře. A když dvě minuty nato vystihnul rozehrávku Martin Škoda a svoji šanci proměnil, bylo ještě veseleji. Výsledkem 3:1 taky první poločas skončil. Do druhého poločasu naskočil brankář Matěj Šindelka a postupně si zahráli všichni zúčastnění hráči. Soupeři z Dubu možná měli snahu se zápasem ještě něco udělat, ale Slovan dokázal navýšit svůj náskok díky gólu kapitána Pepy Kneipa v 35.minutě. A to už bylo všem jasné, jak zápas dopadne. Svoje druhé branky přidali velmi dobře hrající Michael Weiner a Martin Škoda. S rokem 2017 se tak Černovírští mladší žáci rozloučili vítězstvím 6:1. Pochvalu za utkání si zaslouží celý tým. Štěpán v brance pomohl při vyrovnaném stavu, hra konečně bavila Šimona a gólový vklad přinesl i Kuba Vláčil. Překvapil sebejistý výkon Michaela Weinera. Že byli výrazní hráči Honza Poledna a Martin Škoda by potom nikoho nemělo překvapit. Navíc každý z hráčů z lavičky si odehrál svoje a výsledku něčím přispěl. Velikou zásluhu na úspěchu měl nesporně i Zdenda Kovařík. To znamená, že se budeme snažit promyslet další spolupráci na postech trenérů tak, aby to borcům co nejvíc prospívalo. Ve finále se Slovan umístil na 9.místě v tabulce s 18 body, ale jen s dvoubodovou ztrátou na šestý Zábřeh. A hrát o to 6.místo byl měl být velký cíl pro jarní část sezóny. V klubové tabulce střelců se nejvíc dařilo Filipovi Domanskému se 6 brankami. 5 gólů potom dali Pepa, Martin Škoda a Šimon. 3x skórovali Jarek, Honza Bittner a Michael Weiner. 2 góly dali Filip Judas a Tom Kortiš a po jednom úspěchu si připsali Honza Poledna, Tom Janalík, Tomáš Horák, Kuba Vláčil, Marťa Lebl a Adam Majer.

Slovan Černovír - Sokol Dub n.M.  6:1 ( 3:1 )

Sestava: Psotka, Šindelka - Domanský,Poledna,Kneip - Kortiš,Škoda,Vláčil - Štreit,Weiner,Bartl,Zatloukal,Janalík,Bittner,Czudek