Úvod » REPORTY ZE ZÁPASŮ

SLOVAN - Šternberk 1:2 ( 0:1 )

publikováno 16.04.2018 (aktualizováno 19.04.2018)

I ve třetím jarním kole jsme byli domácím celkem, ale poprvé jsme mohli zápas odehrát na přírodní trávě arény "U komína" v Černovíře. Po prohře v úvodu se Slavonínem a utrápené výhře s Želatovicemi nás sice čekal soupeř, který je v tabulce za námi, ale od kolegů trenérů šli velmi dobré reference. Tudíž jsme věděli o změnách ve Šternberském kádru a že nás čeká těžký zápas. V přípravě na utkání jsme opět trochu změnili zaběhnutý stereotyp a na zápas borce připravil trenér starších žáků Zdenda Kovařík. Bohužel jsme ani tentokrát nemohli počítat s pomocí někoho ze stálého kádru starších žáků. Přesto byl náš výkon zatím nejlepší v této jarní sezóně. Začátek sice nebyl úplně podle představ, ale pomalu se náš výkon zlepšoval. Byla jen velká škoda, že jsme v té úvodní části inkasovali po střele z docela velké dálky. Teprve potom jsme začali hrát více dopředu a měli velkou šanci na srovnání stavu. Šimonovi se však nepodařil první dotek a tak byl u balónu dříve hostující gólman. Poločas tak skončil vítězstvím hostů 0:1. Do druhého dějství jsme vstoupili s plánem hrát co nejvíce dopředu a pokusit se zápas otočit. Chvilkové nepozornosti a nedůrazu při závaru před naší bránou dokázali ale využít hosté a tak hned v 39.min to bylo 0:2. Slovanu se však podařilo brzy snížit po akci Martina Škody s Tomem Kortišem a střelcem Šimonem Štreitem a čekalo nás ještě 15 minut do konce. Přes velkou snahu a obětavost se nám ale druhý gól vstřelit nepodařilo. Ještě v poslední možné chvíli měl slibnou šanci na střelu, nebo rozehrávku Honza Poledna, ale neuspěl. Zápas tak skončil výsledkem 1:2, ale tentokrát je třeba hráče pochválit. Jejich výkon se zlepšoval každou minutou a hlavně díky bojovnosti byl zápas vyrovnaný až do konce. Snad jsme konečně našli tu správnou tvář a doufejme, že podobnou hru předvedeme i v dalším utkání na hřišti Němčic na Hané.

Slovan Černovír  - FK Šternberk 1:2 ( 0:1 )

Branka:    Šimon Štreit

Sestava: Šindelka - Zatloukal, Poledna, Kneip - Lebl, Domanský, Škoda - Kortiš, Štreit, Woláková, Šlosar, Váňa