Úvod » REPORTY ZE ZÁPASŮ

Jeseník - SLOVAN 5:1 ( 3:0 )

publikováno 23.05.2018

Po dvou domácích nezdarech s relativně vyrovnanými soupeři nás čekal na závěr třízápasového "anglického" týdne čekal soupeř nejtěžší. Vedoucí družstvo tabulky FK Jeseník, složené téměř výhradně z hráčů ročníku 2005. Velmi náročnéý zápas jsme zvládli jakž takž uspokojivě. Bylo však jasné, že nám musí pomoci kluci z kádru starších žáků. Tentokrát Patrik Masopust, Maty Krejčí a Kuba Vláčil. Po dvouhodinové cestě nám Jeseničtí připravili ještě jedno překvapení a nachystali velké hřiště mezi vápny. Pro nás takové "letiště". A jak už se stalo špatným zvykem, opět nám nevyšel vstup do utkání a první gól domácích přišel hned v 5.min. Pak se hra trochu vyrovnala a z naší strany nejvíc hrozil Maty Krejčí, který se rychlostně domácím vyrovnal. Bohužel, když jsme se nadechovali k možnosti srovnat, tak jsme inkasovali podruhé v 15.min. To už s námi docela otřáslo a byli pod tlakem domácího útoku. A v duchu posledních koncovek poločasů jsme inkasovali potřetí v 29.min. Stav 3:0 tak po prvním poločase svítil na světelné tabuli. O poločasové přestávce jsme kluky uklidňovali, že se zas tak moc neděje, a že zkusíme vstřelit alespoň jeden gól, když už to na zisk bodů nevypadá. A tak jsme do druhé půle vykročili celkem aktivně. Docela dlouho jsme hráli bez branek a měli dvě velké šance, které však Michal Weiner neproměnil. Pak nám znatelně ubývali síly a domácí vstřelili v koncovce další dvě branky. Ale gólu se dočkal i Slovan. Vstřelil ho z přímého kopu Kuba Vláčil a uzavřel tak zápas s konečným skóre 5:1. Velké zklamání po zápase nebylo, neboť málokdo uhrál v Jeseníku lepší výsledek. Spíš jsme to brali jako důležité školení.

Jeseník - Slovan Černovír  5:1 ( 3:0 )  gól: Jakub Vláčil

Sestava: Šindelka - Domanský, Poledna, Bittner - Krejčí, Masopust, Vláčil - Škoda, Kortiš, Janalík, Weiner, Zatloukal, Lebl, Horák